Министар Удовичић у посети Спортској гимназији

Mинистар омладине и спорта Вања Удовичић посетиo je данас Спортску гимназију где је разговарао са ученицима Спортске гимназије и отворио предавање „Основна антидопинг едукација“, које је одржала директорка Антидопинг агенције Србије Милица Вукашиновић Весић.

Са министом Удовичићем у посети школи били су и државни секретари Предраг Перуничић и Дарко Станић, директор Завода за спорт и медицину спорта Горан Бојовић и председник Спортског савеза Србије Давор Штефанек.

„Бавите се спортом и наставите да нижите добре резултате. Будите здрави, и играјте поштено. Вредно тренирајте, будите шампиони а ми ћемо и даље бити ваша подршка“, поручио је ђацима Спортске гимназије министар Удовичић.

Спортска гимназија је једна од школа које имају највећи број награђених ученика на конкурсима Фонда за младе таленте за ученике средњих школа који су постигли успехе на признатим такмичењима у земљи и иностарнству. У последње три године из те школе награђено је 195 ученика. По Конкурсу за школску 2016. годину Фонд је наградио 73 ученика Спортске гимназије у укупном износу од 3.670.000,00 динара.

IMG-20180223-WA0041 IMG-20180223-WA0058(1)

Updated: 27. фебруара 2018. — 13:39