Спортска гимназија

Званични сајт Спортске гимназије

Михајло Поповић први на Школском првенству Србије

Дана 17.3.2018. у Смедереву одржано је Школско првенство Србије у каратеу за узраст основних и средњих школа у организацији Владе Републике Србије, Министарства омладине и спорта, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Савеза за школски спорт Србије и Карате федерације Србије. На Школском првенству је учествовало преко 300 такмичара из 209 школа.

На првенству је наступио и ученик Спортске гимназије II-1 одељења Михајло Поповић.

У јакој конкуренцији Михајло је потрврдио добру форму и остварио одличан резултат у категорији кумите (борбе) дечаци V група- до 70 кг.

Михајло је у првом колу славио са 3:0, у полуфиналу са 6:0 да би у финалу победио са 6:0 и тако освојио прво место и и на најбољи начин презентовао своју школу -Спортску гимназију,  град одакле долази и клуб у коме тренира.