Пројекат Народни музеј

Пројекта Народни музеј је завршен. Професорка Биљана Вукманов Шимоков га је реализовала са ученицима првог разреда уз помоћ неколико својих колега. Радове ученика можете видети  на јутуб  каналу  БИМ ЗАПИС.

У уторак 25.септембра 2018. године група од 84 ученика  имала је наставу у Народном музеју. Подељени у две групе, ученици су , у пратњи својих професора, имали прилику да погледају археолошку поставку везану за праисторију и антику, нумизматичку збирку и сликарство 19. века.

Циљ пројекта Музејска поставка – спој уметности и науке  је био да ученицима приближимо установе културе, њихов значај за очување културне баштине, повезаност знања које нуди наука са уметничким делима.

Ученици су имали задатак да припреме презентацију о томе како су они видели музеј.

Радове можете погледати:  Час у Народном музеју

Припрему за пројекат можете погледати  ОВДЕ .

Извештај о реализованом часу можете погледати на овој адреси.
Untitled

Updated: 18. новембра 2018. — 21:40