Спортска гимназија на Данима демократске културе у Виминацијуму

Почетком марта имали смо прилику да учествујемо на Данима демократске културе у организацији ученичког парламента Земунске гимназије, у прелепом амбијенту археолошког парка Виминицијум у близини Костолца. Ученици Земунске гимназије су се показали као одлични домаћини. Организацијом округлог стола на тему „Еколошко разгибавање“ на коме су учествовали ученици средњих школа из Србије и региона , покушали да утичу на подизање свести о очувању животне средине и развијање активизма код младих  када је овај аспект живота у питању. Директном еколошком акцијом пошумљавања локалитета Виминацијум, ученици и њихови професори показали  су активизам на делу. Спортска гимназија је са члановима ученичког парламента Катарином Михајловић и Лазаром Антићем, директором и психологом као представницима у Виминацијуму дала допринос и значај овој важној друштвеној теми.

IMG_20190302_111024 IMG_20190302_124828 (1) IMG_20190302_124843

Updated: 14. марта 2019. — 11:17